ZOBRAZIT KOŠÍK
Image Alt
  /  Aktuality   /  0. Ročník – Šlapání hroznů dívčí nohou

Ve sváteční nedělní odpoledne, vinařství Dvůr pod Starýma Horama a vinaři spolku BBP se rozhodli uspořádat obnovení dávného obyčeje a to šlapání hroznů dívčí nohou a zároven tímto pomyslně odstartovat sklizeň hroznů s duchovní prosbou o co nejlepší ročník vína.

Tohoto vystoupení se účastnil soubor Pentla se svou cimbálovkou, Drmolice z Polešovic a mužský sbor z Vážan. Všichni byť nebyla jediná zkouška, se svého úkolu zhostili výtečně a předvedli skvělý folklorní zážitek všem kterí přišli včetně hokejového brankáře Dominika Haška.

Nádherný duchovní podtext akci dodal i pan farář Anton Kasan či solo zpěv pana Hájka z Kyjova.

Na závěr vystoupili se svým přáním sudičky z řad vinařů spolku a nestorem polešovských vinařů panem Vaďurou, který doslova požádal nebesa, aby tento ročník byl jeden z nejlepších…

Po té následovala prohlídka sklepů, hrála CM Pentla a CM Oskoruša, ale hlavně se ochutnávala asi padesátka vzorků vín obcí Boršice, Buchlovice a Polešovice.

Všichni jsme se rozcházeli s přáním, aby i příští rok tato akce byla zorganizována a znovu připomněla dávné obyčeje vinařů v těchto obcích.

Post a Comment