ZOBRAZIT KOŠÍK
Image Alt
  /  Aktuality   /  Den Česko-Maďarských vín

„Zveme vás, přátele kvalitních vín, na sousedské setkání do vinařství Dvůr pod starýma horama v Boršicích.“

O víkendu 26. – 27. května se areál vinařství Dvůr pod Starýma horama ve slováckých Boršicích stal příjemnou kulisou významného setkání představitelů vinařů ze Slovácka, Slovenska a z maďarské oblasti Šoproň. Na pozadí řízených a volných degustací vín se uskutečnilo několik jednání, jejichž vyústěním byl slavnostní podpis Smlouvy o vzájemné spolupráci na podporu společných aktivit nejen v oboru vinařství, cestovního ruchu, ale i rozvoji společenských a kulturních vztahů.
Podpisy pod text smlouvy připojili Petr Gottwald, koordinátor vinařství Dvůr pod Starýma horama Boršice, Eques Ján Všetečka – Konstanty, prezident Európskeho Fóra Vínnej Kultúry ze slovenské Nitry a István Pammer, konzul Európai Borlovagrend Magyarországi Konzulátusa a konzul maďarského řádu rytířů vína.
Iniciátorem setkání se stala nezisková organizace Vinice Slovácka, z. s., nositel projektu „Vinice Visegrádu“ – ViVi, jejímž cílem je navázání skutečné funkční a efektivní spolupráce při vytvoření nové dimenze spolupráce subjektů všech čtyř zemí V4 v oblastech kulturních projektů, výměny zkušeností a navázání nových obchodních vztahů v oborech vinařství a v neposlední řadě i v podpoře vzájemné výměny turistů mezi Českem, Slovenskem, Maďarskem a Polskem.
Součástí dvoudenního setkání kromě jiného byly i prezentace konkrétních aktivit. Vinařství Dvůr pod Starýma horama se předvedlo nejen svými víny, ale i službami a vynikající gastronomií.
Vinařská oblast Šoproň představila svoje vína a celý region obrazovou prezentací, Ján Všetečka seznámil přítomné s Evropským Fórem Vinné Kultury, jako nositelem nových pohledů na tradiční vztah vína, vědy, kultury a cestovního ruchu.
Takže příjemný víkend je za námi a nezbývá, než si napsat do diáře termín 30. 9. 2017, kdy v areálu vinařství Dvůr pod Starýma horama proběhne již tradiční Šlapání hroznů dívčí nohou.

Post a Comment