ZOBRAZIT KOŠÍK
Image Alt
  /  Aktuality   /  Šlapání hroznů dívčí nohou IV.

Již po 4 jsme uspořádali a teď již to můžeme říct: tradiční akci „Šlapání hroznů dívčí nohou.“
Počasí nám moc nepřálo, ale s tím jsme si hravě poradili se zataženou a vytopenou terasou.
Jako vždy dorazili na akci moravské soubory Bzenčan či „Bartošák“ a slovenský soubor Jaročan s přáteli a vinaři z vesnice Jarok. O hudbu se postarala CM Oskoruša.
Program byl nabitý folklorem i s vrcholem a to samotným šlapáním které obstarali tanečnice obou souborů přičemž kreativitě se nekladli meze!
A když požehnal úrodu pan farář Kasan a zároven s vinaři provedl pro obecenstvo humornou příhodu tak se diváci skvěle bavili.
A aby toho nebylo málo tak program gradoval „olympijskou soutěží“ v šlapání hroznů a pití burčáku načas. Soutěže se ujali družstva Jarku a Bzence, no a nakonec se přihlásilo sdružení z obce Kelníky a že nevíte kdo vyhrál? Folklor byl poražen a Kelníky si odnášeli pomyslný vavřínový věnec. Dokonce plál i olympijský ohen u kterého si skupina vinařů z Francie ohřívala svá znavená těla …
Zkrátka o zábavu nebyla nouze a když po té nastali řízené degustace v rotundě, v podání Jarok – Martin Hrnka, dále vinárstvo Báb – Lubo Rybárik, či závěrečné domácí vinařství v podání Ondřeje Gottwalda, tak si návštěvníci připadali, jako ve vinařském ráji.
A o to přesně šlo. Zákazník musí odejít spokojený. Vždyď i ti francouzi se u nás naučili říkat díky či červenému vínu Agni = Ani Ani.
Nezbývá než se těšit na další ročník a to v roce 2019 28.9..

Post a Comment