ZOBRAZIT KOŠÍK
Image Alt
  /  Aktuality   /  Den Česko-Maďarských vín

V sobotu proběhl již druhý ročník „Dne Česko-Maďarských vín“ v našem areálu. Za slunného počasí se v odpoledním folklorním bloku představili tři dětské folklorní soubory, maďarský, slovenský a Omladinka II. z Uherského Hradiště. Již hned ten první Maďarský svým temperamentem roztleskal početné obecenstvo a my jen trnuli, aby postavené podium vydrželo nápor rytmických tanců.
Slovenský soubor od Bratislavy byl na tom úplně stejně!!! A naše Omladinka zase proti tomu skvěle bavila obecenstvo svými stále usměvavými prcky, kteří se derou na taneční prkna a vstřebávají první taneční kroky.
Všem patří velkýl dík!!

V průběhu odpoledne přišlo taky na slavnostní událost sázení sazeniček jako symbol přátelství a kultury mezi vinaři.Cele slavnosti dodali vážnosti taktéž duchovní zástupci a to pan farář z Boršické farnosti a pan farář z jablonova , který vše doplnil i briskní madarštinou.
Sazenice byli symbolicky zasazeny a to nejdříve za moravské vinaře hostitel Petr Gottwald odrudu ryzlink rýnský,po té za slovenské rytíře Gemersko Turianského vinného řádu Erik Stacho a starosta Jablonova pan Slavo Zubrický odrudu Veltlínské zelené a v neposlední řadě pan vinař Joszef Csubák za vinaře madarské a to Tokaj kde má své vinařství,odrůdou Furmint..

Program pokračoval veřejnou ochutnávkou vín několika moravských vinařství, které jsme doplnili o vína ze slovenska až z dalekého Gemeru a hlavně vinařství z maďarského Tokaje v podání samotného vinaře Joži a jeho manželky Eriky Csubákových.
Zkrátka všichni se skvělě bavili i za přispění CM z Vlčnova a nezbývá než se těšit na další ročník.

Post a Comment