ZOBRAZIT KOŠÍK
Image Alt

Dvůr pod Starýma Horama

Jak ten čas rychle letí. Z vánočního klidu se nám čas pomalu přehoupl až k začátku jara. Vždy se tvrdilo, že v prvních měsících je ve vinařství nejméně práce, bohužel ale ne v tom našem. Ačkoliv na penzionu až do března máme minimální provoz a akcí je také méně, pracujeme na zimním řezu, kdy musíme každou hlavu ve vinici pečlivě ostříhat. A že jich není málo.

Začátkem března budeme také lahvovat zhruba 15 000 lahví, tedy asi třetinu ročníku 2022 – a to vína lehká, svěžího charakteru, často se zbytkovým cukrem. Vína nyní tedy prochází finálním čiřením kvůli stabilizaci termolabilních bílkovin a závěrečnou filtrací pomocí cross-flow filtru. Spolu s tímto ročníkem chystáme také novou produktovou řadu s novou etiketou. Již brzy vám ukážeme finální podobu a také budou k dostání první vína.

A poslední velkou novinou jsou přípravy na 4. Archivní košt vín.

18.3. se znovu uskuteční již tradiční výstava vín starších tří let (tak definuje archivní víno vinařský zákon) a letos přídáme i pár mladých vín, pro zajímavé porovnání vývoje vín v čase. Vybíráme vína z našeho archívu, sháníme vína od spřátelených vinařů a děda běhá s koštýřem po svém sklepě Demižony schovává od roku 1980 a má jich dobrých pár set. Čeká nás přes 200 skvostných vín, chuťovky k vínu z kuchyně a nebude chybět také muzika.

Budeme se na Vás těšit!

Post a Comment